הדפסת שתלים במערכת תלת ממד.

הדפסת שתלים במערכת תלת ממד. במערך האורתופדי במרכז הרפואי ברזילי, בראשות פרופ' רונן דבי. לרב, האורתופד המנתח בוחר במשתל המתאים ביותר למטופל, בהתאמה לצרכיו. מתוך מגוון המפרקים הגדול הקיים.

אבל, במצבים מיוחדים. אנחנו לא מדברים על משתל שנבחר מתוך מגוון המפרקים. אלא מפרק שהותאם באופן אישי בעזרת מדפסת תלת מימדית.

פרופ' דבי מבצע תכנון מוקדם, לבהתאם לסריקת MRI או CT של המטופל. התכנון מתורגם למודל תלת מימדי. בהתאם להעתק מדויק של המפרק המנותח. 

זה שיפור נוסף של הטכנולוגיה וההתאמה האישית, כדי להשיג סטנדרטים חדשים של דיוק.


בכתבה בעתון כאן דרום, על נתוח החלפת מפרק ירך, חדשני ומורכב, שנערך במערך האורתופדי במרכז הרפואי ברזילי . לניתוח זה, הודפסו שתלים במערכת תלת מימד, בעזרת שימוש בטכנולוגיה מהמתקדמות ביותר בעולם. יומיים בלבד לאחר הניתוח, אמרה המטופלת:  

"קרה נס, הם מלאכים. כל צוות המחלקה בראשות ד"ר דבי רונן היה קשוב לי..לא הפסיק לדאוג לי. 30 שנה במוסדות רפואיים ולא נתקלתי בדבר כזה. זה לא בית חולים זה בית הבראה. רק בזכותם אני יודעת שאני עומדת שוב על הרגליים. אני מעריכה את המאמצים הכבירים שהם עשו בשבילי והתוצאות מדברות בעד עצמן. אין לי מילים להודות להם. וכל שנותר לי הוא להילחם על בריאותי בדיוק כפי שהם נלחמו עבורי".

פרופ' דבי מדגיש כי יש להקשיב למטופל. לבחון את הבעיה, ולהתאים את הניתוח המדוייק עבורו.

בשנים האחרונות התפתחו טכנולוגיות חדשות וגישות ניתוחיות שונות המבטיחות הליך נטול סיבוכים והחלמה קלה. השיטות החדשות משנות לטובה את חיי החולים הסובלים מבעיות במפרקים. הטכניקות, כמו גם המכשור המקצועי והחומרים שמהם עשוי השתל משתכללים. הם הוכיחו הצלחה ואפקטיביות של הניתוח המשפר תוך זמן קצר ובאופן משמעותי את איכות החיים.

ניתוח החלפת ירך בגישה הקדמית, משמר היטב את הרקמה הרכה.

בשנים האחרונות משתמשים בגישה זו יותר ויותר.

פרופ' דבי מדייק את הניתוח בעזרת מיטת הניתוחים. שמאפשרת שיקוף בזמן אמת. במידת הצורך, הוא נעזר גם  במערכת ניווט או רובוטיקה.

יתרונות ניתוח להחלפת מפרק הירך בגישה הקדמית:

  1. פחות טראומה לגוף, שמירה על מעטפת השרירים של המפרק ויציבותו
  2. דיוק טווחי התנועה, גבוה הרגליים ויציבות המפרק – כיוון שהמטופל שוכב על גבו
  3. אין הגבלות בתנועה לאחר ביצוע הניתוח.ניתן לקום להליכה או ישיבה כבר ביום הניתוח.
  4. תקופת שיקום והחלמה קצרה ומהירה. ואין צורך בהגבלות המוכרות מהניתוח הרגיל.
  5. החזרה לפעילות שגרתית מלאה אינדיבידואלית, אך, מהירה יחסית.

עם זאת, ברור שיש חשיבות מירבית למנתח מקצועי ומיומן .

כמו גם, להתאמה אישית של הטכנולוגיה, בהתאם לצורך האמיתי.

פרופ’ דבי רונן – אורתופד מנתח, מומחה מוביל בניתוחי החלפות מפרקים. ניתח אלפי מפרקי ירכיים וברכיים. אורטופד מומחה להחלפות מפרקים. אם אתם עומדים לפני ניתוח החלפת מפרק, אתם מוזמנים להתייעץ עם פרופ' דבי , כדי לקבל את מלוא האינפורמציה על הניתוח, ההכנה, הגישה, השתלים והשיקום.

פרופ' דבי מומחה מוביל בארץ בכירורגיה אורתופדית . מאמין ביחס אישי ובטיפול או ניתוח מותאם אישית לכל אדם לפי צרכיו והעדפותיו. פרופ' דבי וצוות המרפאה לשירותכם לכל שאלה.

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן