טיפול ביומכני ואוסטיאוארטריטיס

מאמר מדעי בהשתתפות פרופ' דבי – מומחה ברכיים.

מאמר על השפעות של טיפול ביומכני מותאם אישית על חולים עם אוסטיאוארטריטיס בברך.
במחקר על טיפול ביומכני מותאם לשיפור הסימפטומים של דלקת מפרקים ניוונית בברך. כיון שמחקרים קודמים היו קטנים. וגם לא עשו התאמה בין מגדר, גיל, BMI. או חומרה ראשונית של דלקת מפרקים ניוונית בברך.

מטרת מחקר זה הייתה, להעריך את ההשפעה של אפוסתרפיה – טיפול ביו-מכני חדשני. על הכאב, התפקוד ואיכות החיים של חולים עם דלקת מפרקים ניוונית של הברך המדיאלית.

שש מאות חמישים וארבעה חולים, עם דלקת מפרקים ניוונית, בברך המדיאלית. נבדקו לפני ואחרי הטיפול הביומכני. עברו 12 שבועות של אפוסתרפיה – AposTherapy.

הממצאים לאחר 12 שבועות של טיפול. בסולם הכאב והתפקוד של WOMAC היו נמוכים משמעותית בהשוואה לבסיס. גם כל שמונה הקטגוריות של סקר הבריאות SF-36 השתפרו משמעותית לאחר הטיפול. במחקר זה, נשים ומטופלים צעירים יותר הראו שיפור משמעותי יותר בטיפול.

מסקנות המחקר היו, כי 12 שבועות של טיפול ביומכני מותאם אישית (AposTherapy). שיפרו את הסימפטומים של חולים עם דלקת מפרקים ניוונית של הברך המדיאלית.

Effects of a customized biomechanical therapy on patients with medial compartment knee osteoarthritis.

Drexler M… Debi Ronen… 

Effects of a customized biomechanical therapy on patients with medial compartment knee osteoarthritis 

(Ann PhysRehabil Med. 2012 May;55

Previous studies have shown that a customized biomechanical therapy can improve symptoms of knee osteoarthritis. These studies were small /and did not compare the improvements across gender, age, BMI or initial severity of knee osteoarthritis. The purpose of this study ,was to evaluate the effect of new biomechanical therapy . on the pain, function and quality of life of patients with medial compartment knee osteoarthritis

click here to view article

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן