פיזיותרפיה ואפוסתרפיה טרם הניתוח

פיזיוטרפיה ואפוסתרפיה לפני ניתוח החלפת מפרק, עשויים לשפר את תוצאות הניתוח.

ניתוח החלפת מפרק ירך או החלפת מפרק ברך. ניתוחים גדולים יחסית, ומאוד מוצלחים. מטרתם העיקרית היא להפחית כאב, להגדיל טווחי תנועה ולשפר את איכות החיים.

לפני ניתוח החלפת מפרק ירך או ברך. מומלץ לנסות טיפולים שמרניים, טיפולים שאולי יעזרו לדחות או למנוע את הניתוח. וגם במידה והניתוח קרוב, יעזרו גם לשיקום אחרי הניתוח.

חיזוק השרירים במייצבים, עבודה על תזמון ושליטה, יקלו על השיקום לאחר הניתוח ויביאו לתוצאות טובות יותר מבחינה תפקודית.

פיזיותרפיה קדם ניתוחית:

חודשיים לפני הניתוח (ואפילו שבועיים לפניו) אפשר ומומלץ להתחיל ולתרגל את השרירים. בהתאם לשיחה עם פרופ׳ דבי, התחילו בתרגול השרירים שייחלשו בפרוצדורה הניתוחית. תרגול מקדים יקל עליכם בטיפולי השיקום שלאחר הניתוח.

חשוב לזכור, שניתוח אורתופדי אומנם מקדם אתכם להחלמה. אבל מבחינת הגוף – מדובר בארוע שעליו להתאושש ממנו. ולא מדובר רק על הניתוח, אלא גם על תבנית ההליכה שנפגעה טרם הניתוח. בעקבות שחיקת הסחוסים.

פיזיותרפיה, מומלצת והכרחית להחלמה, כבר מהיום הראשון .לרב, בימים הראשונים, הטיפולים הפיזיותרפים, כרוכים גם בכאבים ואי נוחות.

פיזיותרפיה קדם-ניתוחית, תעזור לכם להכין ותרגל את השרירים שכבר נחלשו. השרירים שיהיה צורך לחזק בטיפולי השיקום שלאחר הניתוח. כך גם תגיעו מוכנים יותר לניתוח, תכירו את התרגילים. וסביר להניח שתגיעו להישגים טובים יותר, מוקדם יותר ומהר יותר. 

פרוטוקול הטיפול הפיזיותרפי, יותאם לתבנית ההליכה שלכם, ולסוג הניתוח.

תרגול פיזיותרפי, יכול להיות חלק מכלל המעטפת בדרך להחלמה מואצת. שכוללת גם מנוחה מספקת, תזונה נכונה, הפחתת סטרס וניהול כאב. פיזיותרפיה יכולה גם לשפר את התפקוד, ולהקל על הכאב, לפני ואחרי ניתוח.

חשוב שהפיזיותרפיסט יהיה מוסמך וידע לעזור לכם להקל על הכאב ולא להחמירו.

בעזרת טיפול נכון, בזמן הנכון. פיזיותרפיה יכולה לעזור לשמור ואף להגדיל את טווחי התנועה. גם לפני הניתוח, וכמובן – אחריו.

סרטון והדרכה הכנה לניתוח החלפת מפרק ירך, או החלפת מפרק ברך

 אפוסתרפיה: 

שיטת טיפול שפותחה בישראל. השיטה משלבת הפחתת עומסים מהשטח המפרקי ותרגול של מערכת הבקרה העצבית שרירית.

טיפולי אפוסתרפיה – מתרגלים את השרירים המייצבים את המפרק, כדי שיחזרו לתפקוד תקין. יעבדו בצורה תקינה ויפחיתו את העומסים מאזור המפרק הפגוע . כך הם יעזרו לגוף לשחזר את תבנית ההליכה הנכונה.

במידה והמפרק כבר שחוק וכואב והגעתם להחלטה על ניתוח החלפת מפרק , כדאי להתחיל בטיפול טרום ניתוח.  יש לזכור שכשיש כאב, יש שינוי בעבודת השרירים שנחלשים. והם מייצבים את המפרק בצורה פחות טובה.

לכן, חשוב ביותר להתייחס לשיקום לאחר ניתוח , עוד טרם הניתוח ובהתאם ליכולתנו .

שרירים מייצבים חזקים, העובדים בתזמון, יקלו על השיקום לאחר הניתוח ויביאו לתוצאות טובות יותר מבחינה תפקודית. הטיפול באפוסתרפיה יכול להשתלב גם לפני ניתוח החלפת מפרק. וגם בשיקום כשלושה שבועות לאחר הניתוח. אימון שרירי, מותאם אישית ברמת הקושי למטופל,יכול לעזור בהפחתת כאב, להאיץ את החזרה לתפקוד להחזיר את טווחי התנועה. כמו גם להפחית עומסים מהמפרקים, לחזק את השרירים המייצבים, ולהקנות תבנית הליכה נכונה

אנרגיה בריאה

עבורכם, מטופלים מספרים על החוויה שלאחר ניתוח החלפת מפרק, וגם – הכנה לניתוח החלפת המפרק .

חשוב להגיע לניתוח מוכנים בצורה המקסימלית. מה שכולל גם הכנה נפשית, הפחתת סטרס. הכנה גופנית שקשורה לתזונה בריאה, שתיה מספקת. מנוחה, פעילות ותרגול.

במטרה שתגיעו לנתוח החלפת מפרק. בבטחון ובאמונה שלמה, שפרופ׳ דבי יעשה את המקסימום לשיקומכם. ושאתם בדרך לשיפור באיכות החיים.

למידע נוסף:

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן