אפוס וכאבי גב כרוניים

מחקר בהשתתפות פרופ׳ דבי לגבי אפוסתרפיה לכאבי גב כרוניים, שפורסם בעיתון Spine.

A novel biomechanical device improves gait pattern in patient with chronic nonspecific low back pain.

Elbaz A, Mirovsky Y, Mor A, Enosh S, Debbi E, Segal G, Barzilay Y, Debi R.

A novel biomechanical device improves gait pattern in patient with chronic nonspecific low back pain
gait stride characteristicsץ spine. July 2009 – Volume 34 – Issue 15 – pp E507-E512

OBJECTIVE: To describe the gait stride characteristics of patients with chronic NSLBP, and to examine the effect of a novel biomechanical device on the gait stride characteristics of these patients

full article

פרופ׳ דבי היה שותף במחקר רטרוספקטיבי על חולים עם כאבי גב תחתון כרוניים לא ספציפיים, בו בחנו את מאפייני ההליכה שלהם. ואת השפעת טיפול באפוסתרפיה – מכשיר ביו-מכני,על מאפייני ההליכה.

נראה כי אנשים עם כאבי גב כרוניים משנים את דפוסי ההליכה, כמנגנון הגנה. כדי להימנע מטווחי תנועה נרחבים של הירך ועמוד השדרה. ובמטרה למזער כוחות הפועלים על הגוף. יש גם שינויים במערכת הבקרה הנוירו-שרירית , שיתכן קשר בינם לבין השפעות הכאב על השליטה המוטורית.

במחקר הראשוני 19 מטופלים עברו בדיקת הליכה, בתחילת הטיפול ולאחר 12 שבועות של טיפול. המטופלים קיבלו נעלי אפוסתרפיה שכוילו בנפרד לכל מטופל. הווהונחו ללכת עם המכשיר הביומכני, במהלך 3 חודשים.

תוצאות המחקר הראו הבדלים משמעותיים בקו הבסיס ולאחר 12 שבועות במהירות, קצב ההליכה, אורך צעד, תנופה, תמיכת גפה.

לפי ממצאי המחקר נראה כי חולים עם כאב גב תחתון, שטופלו באפוסתרפיה, במשך 3 חודשים הגבירו את מהירות ההליכה, ואת אורך הצעד וביטלו הבדלים אסימטריים.

 

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן