עודף משקל, דפוס הליכה ואפוסתרפיה – מחקר

מחקר נוסף בו השתתף פרופ׳ דבי לגבי תבניות הליכה. בחן את ההשפעה של אפוסתרפיה, על דפוסי הליכה של אנשים בעודף משקל. הסובלים משחיקת סחוסים -אוסטיאוארטריטיס OA בברך.

Lubovsky O…Debi R… The Aim was To examine the effect of a novel biomechanical, home-based, gait training device. on gait patterns of obese individuals with knee OA. INTERNATIONAL JOURNAL OF RHEUMATIC DISEASES · JULY 2015

מדובר בניתוח רטרוספקטיבי של 105 איש, בעודף משקל (BMI > 30 ק"ג/מ"ר) עם שחיקת סחוס בברך. שהשלימו תוכנית של 12 חודשים באמצעות אפוסתרפיה, עם תרגילים מוגדרים. הם עברו בדיקת הליכה ממוחשבת, מילאו שאלוני של WOMAC ו- SF-36. דפוסי ההליכה והתסמינים הקליניים הוערכו לאחר 3 ו-12 חודשים של טיפול.

נמצא כי כל פרמטר הליכה השתפר משמעותית כבר לאחר 3 חודשים. ויותר מכך לאחר 12 חודשים .מהירות ההליכה עלתה, הייתה ירידה משמעותית בכאב, בנוקשות ובמגבלה תפקודית .

ולסיכום – נראה כי נבדקים בעודף משקל, עם שחיקת סחוס בברך, שעמדו בתוכנית אימונים ביתית באמצעות אפוסתרפיה, הפגינו שיפור משמעותי בדפוסי ההליכה ובתסמינים הקליניים.

click here to view article

 

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן