מדיקו – החלפת מפרק ירך בגישה קדמית

החלפת מפרק ירך בגישה קדמית – פרופ' דבי בראיון במדיקו

כתבה במדיקו, בה פרופ' דבי מסביר על ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית. וכמובן על ניתוח עם שולחן הניתוחים הייחודי. על ניתוח בטכניקה מתקדמת, שמאפשרת החלמה קלה יותר.

ד"ר דבי מסביר שבניתוח החלפת מפרק הירך, הוא מסיר את הסחוס והעצם הפגומים ממפרק הירך.ומחליף אותם במשתלים מלאכותיים.

אם מפרק הירך שחוק, טיפולים שמרניים לא הועילו, ואתם סובלים מכאב והגבלה בתנועה. הניתוח יכול להקל על הכאב, לעזור למפרק הירך לתפקד טוב יותר, ולשפר את טווח ההליכה ואת איכות החיים.

ניתוח החלפת ירך בגישה קדמית, אחד הניתוחים המוצלחים ברפואה. עם השנים חלו שיפורים רבים, במיומנות המנתח, בהכנה, בשתלים, בגישות, בטכניקות ובטכנולוגיה הכירורגית.

ראיון של ד"ר דבי, עם פרופ' קרסו בתוכנית המילון הרפואי בוידיאו. הכתבה המלאה: "החלפת מפרק ירך בגישה קדמית על השולחן".

החלפת מפרק ירך – שיטת השיקום המהיר

ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית (DAA-Direct anterior approach). הוא בגישה חדשה. השיטה הקדמית, משמרת את הרקמה הרכה סביב המפרק. פרופ' דבי מגיע למפרק דרך החלק הקדמי של הירך. ללא פגיעה בשרירים. גישה זו חוסכת מהמטופל מגבלות רבות שנובעות מניתוח בשיטות המסורתיות. הסיכוי לפריקה של מפרק הירך, או להבדל באורך הרגליים, לאחר הניתוח הוא נמוך ביותר.

ניתוח בעזרת מיטת ניתוחים הייחודית, מאפשר לכוונן את הגפיים. כך שהגישה למפרק תהיה עם פחות מתח וטראומה לרקמה הרכה. ומאפשר שיקוף כדי לראות את מנח המרכיבים ואורך הרגליים באופן מאוד מדוייק.

השיקום והתאוששות מהירים. לרב, המנותחים נהנים מתנועה מידית לאחר הניתוח. יוצאים הביתה יום למחרת הניתוח, בדריכה מלאה, ללא מגבלות. ויכולים לחזור במהרה לנהל את שגרת החיים. 

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן