סרטון – מהלך החלפת מפרק ירך בגישה קדמית

מצורף עבורכם סרטון על מהלך החלפת מפרק ירך בגישה קדמית – דוגמא של ניתוח, ללא חיתוך שרירים. ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית, הניתוח המתקדם ביותר בתחום החלפות מפרקים.מבטיח אחוזי הצלחה גבוהים ותקופת החלמה קצרה .

פרופ' דבי מסביר כי בעקבות, מחלת אוסטיאוארטריטיס, יש שחיקה של סחוס מפרק הירך. עד למצב של שפשוף עצם על העצם. הניתוח מיועד למטופלים הסובלים משחיקה במפרק הירך. ומיצו את הטיפולים השמרניים.

במהלך ניתוח החלפת ירך בגישה קדמית, לא חותכים שרירים. מטרת הניתוח היא להסיר את הסחוס השחוק שבמפרק ולהחליף את החלקים הפגועים במפרק מלאכותי. במטרה לאפשר תפקוד מלא ללא כאבים ושיפור באיכות החיים.

ניתוח בגישה הקדמית (DAA – Direct anterior approach) עם שולחן הניתוחים

בניתוח החלפת ירך בשיטה קדמית, המנותח ישכב על הגב והמקום יורדם באופן מקומי. (במידת הצורך והמלצת המרדים – בהרדמה מלאה).

פרופ' דבי,מהמומחים המובילים בתחום. מסביר כי מגיעים למפרק דרך החלק הקדמי של הירך, (בניגוד לגישה אחורית או צדדית).

ניתן לדייק את הניתוח בגישה הקדמית, עם שולחן ניתוחים ייחודי. השולחן, מאפשר למקם את רגלי המטופל ולגשת אל המפרק בצורה נוחה יותר.

בגישה זו, פרופ' דבי לא חותך את השרירים. הגישה למפרק היא בין השרירים, ע"י הסטה שלהם לצדדים. אין צורך בפיצול או חלוקה של שרירים או גידים מהירך על מנת להצליח להגיע למפרק הירך. הגישה למפרק הירך נעשית במסלול טבעי העובר בין שרירי הירך.

הסחוס הפגום מוסר ממכתש האגן ומוכנס במקומו שתל שנצמד לעצם ומקובע. לתעלה במרכז עצם הירך מכניסים שתל נוסף שמחליף את ראש הירך שהוצא. לאחר קיבוע המפרק המלאכותי בעצמות האגן והירך, הפצע הניתוחי נסגר.

סרטון, המדגים מהלך החלפת מפרק ירך בגישה קדמית.

Credit to: Nebraska Methodist Health System THR-DAA

בניתוח החלפת ירך בשיטה קדמית, השרירים לא ניזוקים בניתוח, השיקום והתאוששות מהירים יותר, והגוף חווה פחות טראומה. לרב, המנותחים ייוצאים הביתה יום למחרת הניתוח. בדריכה מלאה, ללא מגבלות. ויכולים לחזור במהרה לנהל את שגרת החיים. 

עבורכם קישורים למידע: מה המצבים המצריכים ניתוח, על החלפת מפרק בגישה הקדמית, ומטופלים מספרים.

לסרטון מידע עם כתוביות הסבר בעברית לגבי ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית, לחצו: ״ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית״.

לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפת מפרק ירך בגישה קדמית. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן