ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה הקינמטית | מחקר

ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה הקינמטית – יחסי ירך עמוד שדרה

 פרופ' דבי שמח לשתף, מידע נוסף על ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה הקינמטית, מחקר שמתייחס לניתוחים מותאמים אישית.

אמנם, הטכניקות הקונבנציונאליות בניתוחי החלפת מפרק הירך והברך, הובילו לתוצאות קליניות מעולות. עם זאת , כעת, עם שיפורים בתכנון השתל ובאיכותו. כמו גם שיפורים טכנולוגיים נוספים, והבנה טובה יותר של הקינמטיקה. התקדמנו ל"שימוש מותאם אישית". ליישור קינמטי בניתוח החלפת מפרק הירך (THA) וניתוח החלפת מפרק הברך (TKA).

מחקר מוביל על הגישה הקינמטית בניתוח החלפת מפרק הירך והברך – ניתוח החלפת מפרק בהתאמה אישית.

לקישור למחקר המלא על החלפת מפרק הירך והברך – ניתוח החלפת מפרק בהתאמה אישית – לחץ כאן

פרופ' רונן דבי, אורתופד מנתח, החלפת מפרק ירך, החלפת מפרק ירך בגישה קדמית, החלפת מפרק ברך והחלפת מפרק ברך בגישה הקינמטית. פרופ' דבי מנהל המערך האורטופדי בבי”ח ברזילי. מהמומחים המובילים בארץ, ניתוח מאות או אלפי ניתוחי החלפות מפרקים.

פרופ' דבי ממובילי הגישה הקינמטית בארץ. בקורס העשרה לכירורגיה של מפרק הברך שערך ב2018 , אף העביר  הדגמה של ניתוח החלפת מפרק ברך בגישה הקינמטית, במעגל סגור.

ניתוח החלפת מפרק ברך בגישה הקינמטית (TKR – kinematic technique)

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה הקינמטית. זהו ניתוח המבוסס על הגישה של רפואה מותאמת אישית. בגישה הקינמטית, משתילים את מפרק הברך המלאכותי, בהתאמה אישית. כיון שלכל מטופל יש מבנה פיזיולוגי ייחודי.

בניתוח בגישה הקינמטית נמנעים מחיתוך הרצועות. משמרים את מעטפת הרקמות הרכות. ומתאימים את זוית המשתל, במקום ובמנח המדוייק ביותר. בהתאם למנח הטבעי. מטרת הגישה: לשמר תנועה ופעולה טבעית של הברך האינדבדואלית. לשחזר את צירי התנועה המקוריים. ולשחזר את מפרק הברך בהתאם למיקום בו היה טרם השחיקה.

ניתוח להחלפת ברך בגישה הקינמטית, מראה תוצאות משופרות יותר. התחושה עם הברך החדשה טבעית יותר, וההחלמה מהירה יותר.

ניתוח החלפת מפרק ירך בגישה קדמית בהתאמה אישית
ניתוח החלפת מפרק ירך בהתאמה אישית

החלפת מפרק ירך מותאמת אישית – החלפת מפרק ירך בגישה קינמטית.

ניתוח החלפת מפרק הירך בשיטה קינמטית. עם התקדמות הטכנולוגיות הניתוחיות. ניתוח החלפת מפרק ירך  בגישה קדמית DAA-Direct anterior approach, בה לא חותכים או מנתקים שרירים ולכן לא נגרם כל נזק לרקמות הרכות.

בנוסף לכך, כשם שניתן לנתח החלפת מפרק ברך בגישה הקינמטית, אנטומית, בהתאמה אישית. הבנה טובה יותר של הקינמטיקה של מפרק הירך,  מאפשרים להתקדם לניתוח בהתאמה אישית של מיקום המפרק. כלומר לניתוח החלפת מפרק ירך בגישה הקינמטית, בעזרת מערכות ניווט.גישה בה ניתן להתאים את  זווית המרכיב האגני לאנטומיה הטבעית של המנותח.

פרופ’ רונן דבי. אורתופד מומחה מוביל בניתוחי החלפות מפרקים, החלפות ברכיים והחלפות ירכיים.

פרופ’ דבי ניתח בשנים האחרונות אלפי ניתוחי החלפות מפרקים. בעל נסיון רב ביותר בגישההקינמטית. ואף מעביר קורסים והדרכות ללמד מנתחים נוספים, ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית. והחלפת ירך בגישה קדמית וקינמטית.

פרופ’ רונן דבי הוא מומחה להחלפות מפרקים. מנהל מחלקה אורטופדית בבי”ח ברזילי. הוביל את המחלקה למצויינות, זכה בשבחים ובתעודות הוקרה רבות. בעל נסיון רב בניתוחי החלפות מפרק ברך וירך.

פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח
פרופסור רונן דבי, אורתופד מנתח

פרופ' דבי מנתח החלפות מפרקים, ניתוח החלפת מפרק ירך, החלפת ירך בגישה קדמית. החלפת מפרק ברך, החלפת ברך בגישה הקינמטית ובשיטה הרובוטית. לפרופ' דבי ניסיון מקצועי של אלפי ניתוחי החלפות מפרקים, בטכנולוגיות מתקדמות בהתאמה אישית. מומחה בינלאומי, מעביר כנסים, הדרכות וקורסים לרופאים וקולגות בארץ ובחו"ל. מקבל מטופלים במרפאות ברמת החייל-תל אביב, ובמרפאה בהרצליה. מנתח בבתי החולים הפרטיים: אסותא רמת החייל, אסותא ראשון לציון, הרצליה מדיקל סנטר, רפאל-עתידים. ובמסגרת בית החולים ברזילי. צוות המרפאה זמין לכל שאלה, שיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן